Клевинджър комбинира с 3 облекчаващи удара при четири удрящи играчи, докато Уайт Сокс победиха Гардиънс с 3-1
AP News | 2024-05-12 | 03:43:19

ЧИКАГО (AP) — Майк Клевинджър комбинира трима облекчаващи удари при четири удрящи и Чикаго Уайт Сокс оглавиха класацията Кливланд Гардиънс с 3-1 в събота вечер за най-високата си четвърта поредна победа за сезона.

Клевинджър допусна едно бягане и четири попадения в 4 2/3 ининга във втория си старт от основната лига за сезона. Деснякът, който подписа едногодишен договор за $3 милиона с Чикаго на 4 април, удари пет и не напусна нито един.

След това битката пое.

Тим Хил (1-0), Джаред Шустър и Джон Бребия комбинираха 4 1/3 безуспешни ининга, докато последният Уайт Сокс се подобри до 9-6 от началото си с 3-22. Шустър получи шест аута, преди Brebbia да се справи с деветия за първото си спасяване от 8 юни 2018 г. за Сейнт Луис в Синсинати.

Кливланд пропиля рязкото представяне на Тристън Макензи (2-3), който вкара 6 2/3 ининга на топка с четири удара. Пазителите загубиха за четвърти път в пет мача.

Джош Нейлър отчете единственото бягане на Кливланд с удар от противоположното поле наляво с два аут в четвъртия. Това беше неговият 11-ти домакин за сезона.

Клевинджър напусна след сингъла на Габриел Ариас в петия, а Хил удари Дейвид Фрай, замахвайки за финала от ининга.

Андрю Бенинтенди осигури застраховка за Уайт Сокс с жертвен удар срещу Скот Барлоу в осмия.

Чикаго изскочи напред във втория. Пол ДеЙонг достигна сингъл с един аут и вкара от първо при дубъла на Ники Лопес в десния ъгъл на полето. Лопес отиде на трето място след грешка на десния полеви играч Уил Бренан и се прибра вкъщи на сингъла на Мартин Малдонадо отляво.

Това беше първият RBI на Лопес в неговия 33-и мач за сезона. Малдонадо биеше само 0,095 (6 за 63) в началото на деня.

ТРЕНЬОРСКА СТАЯ

Уайт Сокс: INF Дани Мендик (стегнатост в долната част на гърба) тича преди мача. „Той би трябвало да напусне в някакъв момент, да играе в по-ниските лиги и ще видим как ще се почувства след това“, каза мениджърът Педро Грифол.

Левичарят на Кливланд Логан Алън (3-2, 6.41 ERA) и десният играч на Чикаго Майкъл Сорока (0-4, 6.34 ERA) започват финала на серията в неделя. Алън беше маркиран за седем ръна в 2 1/3 ининга в мач без решение срещу Детройт във вторник вечер. Сорока търси първата си победа в първия си сезон с Уайт Сокс.